Çizgi Film

Bir animasyon karikatür kısa, elle çizilmiş (ya da bir şey elle çizilmiş gibi bir şey bakmak için bilgisayar ile oluşturulan) filmleri, televizyon ya da bilgisayar ekranı için film, çok kısa bir olsa bile hikaye ya da arsa (bir çeşit içeren ).

Animasyon kendisi hareket yanılsaması yaratmak için 2-B veya 3-D sanat ya da model pozisyonları görüntü dizisinin hızla gösteren olarak tarif edilebilir. etkisi, görme kalıcılık olgusu hareket bir illüzyon ve çeşitli şekillerde oluşturulur ve ispat edilebilir.

İnanması zor ama çekilişle hareket izlenimi yakalamak için girişimleri çok erken örnekleri Paleolitik mağara resimlerinde tespit edilebilir. Burada hayvanlar açıkça hareket algısını aktarmaya çalışırken, üst üste pozisyonlara birden bacakları tasvir edilmektedir.

Diğer örnekler, İran’dan 5000’den fazla yaşındayım bir toprak kase ve yaklaşık 4000 yaşında eylem güreşçiler bir Mısır duvar, üzerinde görülebilir.

nesneler aslında hareket yapma hiçbir anlamı yoktu Ancak bu örnekler gerçekten animasyon olarak tarif edilemez.

hareket yanılsaması sağlamak için tasarlanmış ilk mekanik aygıtlar çocuk eğlence için veya özel partilerde eğlence olarak icat edildi. Bunlar Zoetrope, sihirli fener, praxinoscope, thaumatrope, phenakistoscope ve flip kitap dahil.

O yaklaşık 500 kare döngüler oluşan bir animasyon filmi sergilenen ise Charles-Emile Reynaud 1892 yılında ilk animasyon filmi hazırlandı. Film deliklerin bilinen ilk örnek kullanılıyorsa Bu film de olağanüstü. Onun filmleri fotoğraflandı, ama şeffaf şerit üzerine doğrudan çizilmiş değildi.

Ancak gerçekten bir animasyon çizgi film denebilecek ilk filmi bir kara tahta üzerinde yüzleri çizim bir karikatürist özellikleri ve yüzleri görünüşte hayat geliyor 1906 yılında J. Stuart Blackton tarafından oluşturulan ‘Funny Esprili Aşamaları Yüzler’ oldu.

İlk başarılı animasyon çizgi filmlerden biridir Winsor McCay tarafından “Gertie Dinozor” (1914) oldu. Gerçek karakter animasyonu ilk örneği olarak kabul edilir.

Ana filmi 1960s.Theatrical karikatürler 1930’larda döneminde gösterilen büyük sayılarda ve MGM, Disney, Paramount ve Warner Brothers vardı önce tüm ana film stüdyoları “dolgu” olarak 5 ila 10 dakika uzunlukları karikatürleri animasyonlu kullanılan edildi bu 5 ila 10 dakikalık “şort” üreten en büyük stüdyolar. TV hiç blossomingh popülerlik ve sinema sonraki düşüş bugün anlamına gelmektedir gidiş Ancak en hareketli karikatürler televizyon için üretilir.

‘Steamboat Willie’ – tüm en ünlü çizgi film karakteri Düzlem Crazy Mayıs 1928 yılında Walt Disney tarafından dünyaya tanıtılan ve aynı zamanda bazı altı ay sonra ses ile ilk animasyon çizgi film oynadı edildi şüphesiz Mickey Mouse. Walt Disney’in eşi dönüşüm yapmak için ikna dek arada, Mickey aslen Mortimer Fare vaftiz edildi.

Felix Kedi adlı başka bir karikatür hayvan tarafından predated Mickey Mouse, 1919 yılında ilk Fakat başka Tom ve Jerry bir görünüm koymak 1931 yılına kadar beklemek zorunda kaldı her zaman favori çizgi dizi. Bütün bu karakterler ve daha birçok uzun zamandan beri hiç şüphesiz, geldikleri için çok sayıda yıllardır görülecektir, televizyon filmleri geçiş yaptık.